خانه / مشاوره / از امروز تا کنکور و روش‌های مدیریت زمان

از امروز تا کنکور و روش‌های مدیریت زمان

از امروز تا کنکور و روش‌های مدیریت زمان

در جلسه‌ی کنکور صرفاً میزان مطالعه‌ی درس‌ها نمی‌تواند تعیین‌کننده باشد، بلکه سنجاق شدن تکنیک‌ها و رعایت اصول خاص به میزان مطالعه و تسلط بالا، می‌تواند دانش‌آموز را به موفقیت دلخواهشان برساند. از امروز تا کنکور و روش‌های مدیریت زمان

از امروز تا کنکور و روش‌های مدیریت زمان

در جلسه‌ی کنکور صرفاً میزان مطالعه‌ی درس‌ها نمی‌تواند تعیین‌کننده باشد، بلکه سنجاق شدن تکنیک‌ها و رعایت اصول خاص به میزان مطالعه و تسلط بالا، می‌تواند دانش‌آموز را به موفقیت دلخواهشان برساند.

مدیریت زمان، کنترل تعداد پاسخ‌های اشتباه، خواندن تمام سوالات، تشخیص سطح دشواری سوالات، شناسایی سوالات زمان‌بر، دام آموزشی و… مواردی هستند که در کنار میزان بالای مطالعه در روز کنکور باید اجرایی شده و مدنظر قرار گیرند.

اما نکته‌ی کلیدی اینجاست که اگر دانش‌آموز از قبل روی این مهارت‌ها کار نکند، در جلسه‌ی کنکور دچار آشفتگی خواهد شد. بهترین زمان به‌کارگیری این تکنیک‌ها و اجرای مهارت‌ها، آزمون‌های تابستان و ادامه دادن آن‌ها در طول سال تا آخرین آزمون برنامه‌ای است.

تکنیک‌هایی مثل ضربدر منها و زمان‌های نقصانی به مدیریت زمان کمک می‌کنند. برای طبقه‌بندی سوالات نیز در کنار تکنیک ضربدر منها می‌توانید از روش «ف، ش، ن، م» استفاده کنید.

تست‌زنی زمان‌دار در منزل سرعت عمل را افزایش می‌دهد و شما با تنظیم زمان مختص هر سوال خواهید توانست تمام سوالات دفترچه را حداقل روخوانی کنید و سپس در مورد پاسخ‌گویی به آن تصمیم بگیرید.

از همین امروز تمرین و تکرار این تکنیک‌ها را به برنامه‌ی مطالعه‌ی خودتان اضافه کنید تا در روز کنکور در جلسه‌ی آزمون بهترین عملکرد را داشته باشید و جلسه را مدیریت کنید.

 

  • مدیریت زمان
  •  مدیریت زمان و برنامه ریزی
  •  مدیریت زمان در کنکور
  • مدیریت زمان pdf

قلم چی

حتما ببینید

پشت کنکوری‌های موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟

پشت کنکوری‌های موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟

پشت کنکوری‌های موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟ دوستان ، حتما تا الان چنین جملاتی را از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *